Kolor roku 2020 Pantone 19-4052 Classic Blue

przez Super User

Ja co roku Instytut Pantone wybrała kolor roku. Po wnikliwej analizie panujących trendów w kulturze, mediach społecznościowych oraz lifestyle'u przedstawił najmodniejszy kolor roku 2020. Jest nim Classic Blue oznaczany jako PANTONE 19-4052

Firma Pantone doradza innym firmą w sprawach dopasowania barw do kampanii reklamowych oraz komunikacji wizerunkowej. Współpracuje z wieloma firmami między innymi Adobe, Kravet INC, Tint czy Cariuma , które to stworzyły już kolekcje inspirowane kolorem roku Pantone 2020.
Kolor roku Pantone dotyczy każdej branży nie tylko graficznej, znajduje swoje zastosowanie w branża projektowania wnętrz, mody czy wzornictwie przemysłowym.

classic blue partners kravet

classic blue palette operations

classic blue partners room copenhagen

Co oznacza sam kolor, z czym się kojarzy?
Barwa przypomina niebo o zmierzchu, albo wodę w oceanie. Jak czytamy na oficjalnej stronie Instytyutu „Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać”.
Kolor który kojarzy się ze spokojem, stabilnością i harmonią, równocześnie jest ponadczasowy i elegancki w swojej prostocie.

Jak najbardziej można się zainspirować, myślę, że znajdzie swoje zastosowanie w wielu projektach graficznych. Classic Blue dobrze prezentacje się w wielu połączeniach barwnych, np. ze złotem, szarościami i beżami czy pastelowym różem.

classic blue 1  classic blue 2

classic blue 3  classic blue 4

Zdjęcia pochodzą z oficjanej strony: www.pantone.com/color-intelligence/color-of-the-year/color-of-the-year-2020